E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Ultrasonik Kuş ve Fare Kovucu sistemlerle İlgili Bilimsel Çalışmalar

Ultrasonik Kuş ve Fare Kovucu sistemlerle İlgili Bilimsel Çalışmalar

Ultrasonik kovucu cihazlarla ilgili bilimsel çalışmalar

Hiç kuşkusuz ki dünyada ultaronik ve sonik sesler le ilgili Bilimsel araştırmaların ile başlayan ve geldiği teknoloji bakımdan en gelişmiş ülke Amerika birleşik devletleri dir.  Çeşitli üniversite ve laboratuvarlarda yıllarca süren bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Bilimsel çalışmalar, teknolojik üretimlere dökülmüş,  yıllar içerisinde  çeşitli gelişimlerle , günümüzde moder ve teknolojik cihazlar haline gelmiştir.http://www.e-cokucuz.com/Bird-X-BalconyGard-Elektronik-Kus-Kovucu,PR-168137.html

Bilimsel bu araştırmalar;  kuşların ultrasonla etkilenip etkilenmediğini göstermektedir. Bird-X ve Prof Dr. Philip Whitford, ultrasonun bilimsel çalışmalarla, ilk elden gözlemlerle ve 53 yıllık bir süredir memnun müşteri kitlesi ile haşere ve kuşlarını kaçıran sistemin nasıl çalıştığını açıklıyor. Amerika da Başkent Üniversitesi Biyoloji Bölümü Profesörü Dr. Philip Whitford, hayvan davranışlarında uzmanlaşmış biyoloji bilim dalında doktora yapmıştır. Ayrıca yaban hayatı yönetiminde lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Bir çok kuş cinslerinin yansıra  Kanada kazıyla ilgili geniş kapsamlı çalışmalarının bulguları, 100'in üzerinde makale ve bilimsel yayında sunulmuştur. Prof Whitfotd;  Bu verileri ve çalışalara devam ederek  gelişimi devam ediyor.

1960 ' lı yıllarda kuşların ultrasonik sesleri hiç duyamadığı düşünülüyordu; 1990'lara gelindiğinde hala on tane türün test edildi. Cornell Ornitoloji Laboratuvarı, şu sözleri yazdı: "Bazı kuş türleri, kulaklarıyla" duymak "ya da başka bir şekilde tespit edip etmedikleri bilinmemekle birlikte ultrasonic algılayabiliyorlar." (Sayfa 4.61, Handbook of Bird Biyoloji Howard E. Evans ve JB Heiser Eds., 2004, Ornitoloji Cornell Lab.) Bir bilim adamı olarak, önceki bulguları sorgulayan ve yeni bilgileri ortaya çıkaran araştırma ve deneyler yapmak çok önemlidir. http://www.e-cokucuz.com/Bird-X-Super-BirdXPeller-PRO-Elektronik-Kus-Kovucu,PR-168139.html

Bir veriye dayanmadan yapılan ürünler veya Eski kaynaklarda bulunan verilere dayanmak, özellikle de daha yeni çalışmalar bu verilere ters düştüğünde kabul edilebilir bir bilimsel uygulama değildir. Bu nedenle Dr Whitford çeşitli ortamlarda hayvan davranışlarını test etmeye devam ediyor ve kuşların aslında ultrasonik frekansları duyabileceğini veya algılayabileceğini keşfetti - güçlü caydırıcı tepkilerle. Whitford, kazın açık bir şekilde yaşadığı sıkıntı nedeniyle deneyleri durdurmadan önce bir kazanın bir laboratuarda ultrasona verdiği cevabı gözlemlemektedir: "Kazlar ve UWM sesten çok yüksek teknolojili ultrason üreten bir cihaz denedim. Laboratuarlar. Büyük bir köpek kutusundaki ses laboratuvarına kaz kazandım ve 22.000 cs (Hz) ses patlaması ile test ettim. Bunu sesi duyup duymamam, sana söyleyebilirim, ama sana anında devrildiğini ve katı bir katı et parçası haline geldiğini söyleyebilirim. Sadece göz kapakları titreşerek açıldı ve kapandı. Ses durduktan bir dakika sonra kaz kazandı ve görünüşte yaralanmadı. "Testi aynı sonuçlarla birkaç kez tekrarladım. Kazın içinde neler oluyordu? Bu uzaklığa ve yoğunluğa, ultrasonun sinirlerin ve kas hücrelerinin moleküler seviyedeki kanallarını etkilemiş olabileceği dış görünüşlere dayanarak spekülasyon yapabilirim. Her neyse, sesin çarpıcı bir cevabıydı. "Bu, Dr. Whitford tarafından yapılan çok sayıda araştırmadan biridir. O, şu sonuca varıyor: "Ultrasonun kuşlar tarafından başka şekilde duyulabileceğini veya hissettiğini ve muhtemelen çalışabileceğini gösteren bilimsel kanıt var mı? Evet, hayvan davranışındaki uzun yıllar araştırmalarıma dayanarak açıkça söyleyebilirim. "Ultrason birimlerinin uygun yerlerde çalışmadığına ve doğru kullanım parametrelerini izleyerek bilimsel olarak üretilen iyi bir kanıt bulunmamaktadır. Ve kuşkusuz birçok kuşun ultrasonu duyabileceğini veya algılayabileceğini kanıtlamadığını kanıtlıyoruz "Bird-X, insancıl yöntemlerel kuş kontrolünde ve kovucu  endüstri lideri olarak, 53 yıllık tecrübesiyle müşterilerine sonik ve ultrasonik kuş yayan ilacı sağladı. Dünyanın 160 ülkesi. Zararlı hayvan ve kuşlara, güvenilir, uygun fiyatlı ve kapsamlı testler ve bilimsel araştırmalara dayalı çözümler sunuyoruz. Whitford'un laboratuvar çalışmalarının sonuçları, kuşların ultrasonik frekanslarda şiddetli sıkıntı yaşadığını açıkça göstermektedir. Sahada kullanılan ultrasonik cihazlarla ilgili çalışmaları, kuş popülasyonlarını ve kuş pisliğini önemli ölçüde azalttığını gösteriyor. Son yıllarda kuşların davranışı ve kuş kontrolü etkinliği konularında en yüksek bilimsel makamlardan biri olan Dr. Philip Whitford - bu bulgular, ultrasonik cihazların aslında etkili bir kuş kontrol yöntemi olduğunun kanıtlanarak dikkatle belgelenmiştir.

Ultrasonik kuş kontrolü hakkında daha fazla bilgi için veya Dr. Whitford'un bilimsel çalışmalarını okumak için, ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kovmatik.com/referanslarhttp://www.kovmatik.com/urunler/dogal-kovucular/kus-kovucu-jel-bird-proof-gel

Kaynak ; http://www.bird-x.com/filebin/pdf/research/Ultrasound_Whitford-Study_observations.pdf   


Bird-X Türkiye Distribütörü 

BIRD-X Kuş kovucu Cihazlar hakkında Doğru Bilgileri Mutlak yetkilendirilmiş kişilerden alın. Cihazları Doğru şekilde Kullanmak, en az cihaz kadar önemlidir. 

2be Satınalma  Hizmetleri  Danış. ve  Dış  Tic. A.Ş.

Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Cad. Bey Center Plaza, Kat:10 Daire:74

34515 Esenyurt – İstanbul – TURKEY 

Tel: +90 212 852 24 21  GSM: +90 531 730 07 05 Fax: +90 212 416 61 73 info@kovmatik.com 

www.kovmatik.com