E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Ultrasonik Hayvan kovucu cihazlar hakkında genel bilgiler

Ultrasonik Hayvan kovucu cihazlar hakkında genel bilgiler

kuşların enerji hatlarına zararları KUŞLARIN, İNSANLARIN  YAŞAM ALANLARINA VEREBİLECEKLERİ HASARLAR

Kuşların insan yaşamında olumlu etkilerinin birçok yönleri ile biliyoruz; ya kuş çeşitlerinin modern çağdaki insan yaşam alanlarındaki zararlarını ve etkilerini bilebiliyor muyuz?  bir kuşun uçağa çarpması sonucu 100 ler ce kişinin ölümüne sebep olduğunu, veya bir kuşun bir uçağa vereceği milyonlarca dolar zararı?  Bir leyleğin bir enerji nakil hatlarına  vereceği zarardan Yüzbinlerce kişinin  saatlerce enerjisiz kalabileceğini. Veya çok basit şekli ile  sanayi tesis çatılarında martının veya güvercinin topladığı parçacıklarla su gider kanallarını tıkayarak tesiste yaratacağı su baskını ve sonuncunda oluşabilecek büyük yangınları. 

Sağlığımıza Kuşların etkisi  ;  parklarda,  otoparklarda, bahçelerde, kuş pisliklerinin yaymış olduğu mikropları bıraktıkları asitlerin biz insanlarda bırakacağı ölümlü etkisi  araç ,  bina , giysilerimizdeki kalıcı hasarı. Son zamanlarda tıbbın gelişmesi ile ortaya çıkan kuş gribi gibi birçok hastalıkların kalıcı etkilerinden dolayı bilim kuşlarla mücadelenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır.

Tarım alanlarında  çiftçilerimizin zararlılarla mücadelelerinde kuşların vermiş olduğu zararlardan dolayı  meyve ve sebze üreticilerimiz artık  ürün ve hasatlarına zarar veren kuşlarla da mücadele  etmektedirler.

Kuşlarla mücadele ülkemizde son 8-10 yıldır yapılmaktadır. Oysa gelişmiş ülkeler bu yöndeki mücadeleye 50 yıl önce başlamış ve kuşlarla mücadele cihazlarında bizden 52 yıl ilerideler. Dünyada bu amaçla kurulan ilk şirket 1964 yılında Amerika da kurulan BIRD-X dir. BIRD-X Cihazları günümüzde dünya üzerinde bu açla faaliyet gösteren en gelişmiş cihaz konumundadır. BIRD-X ,Farklı teknolojiler uygulayarak kuşlakla mücadelede yeni teknoloji ve büyük ARG yatırımları ile dünyanın 160 ülkesinde  faaliyet göstermektedir.

Farklı Model ve özelliklerdeki hayvan kovucu Cihazlarla ; ülkemizde de sıkça  görülen Güvercin, martı, serce, karga, yarasa, sığırcık, leylek, akbaba, doğan , şahin, kaz, ördek,  karabatak, baykuş, turna , gibi birçok kuş çeşidi  ve farklı m2 ler ile 120 hektar (120.000 m2) kadar alanlarda  tek cihaz ile % 90 yakın başarı yakalamıştır.Ayrıca Kuşlarla mücadele noktasında geliştimiş olduğu Jel kovucu, Sıvı Kovucu, ve Doğal Granür Kovucular ile farklı çözümler üretmiştir.

SANAYI TESİSLERİ  NE KUŞLARIN VERDİĞİ  ZARARLAR ?        

Kuşların ; sanayi tesislerinde vermiş olduğu hasarları baktığımızda; çatı ve yağmur giderlerine, balkon ve binaların dış cephelerine, enerji ve iletişim hatlarına  yaşattığı  kalıcı hasarların yanı sıra,  çatı içlerine yerleşerek yuvalanmaları sonucu bıraktıkları artık ve dışkılarının binaya ve insan sağlığına ciddi tahribatlar yaratmaktadır. Araştırmalara göre Binaların yaşlanma sürelerini 5 ile 10 yıl hızlandırmaktadır.

KUŞLARIN İLETİŞİM YOLLARIMIZA VERDİĞİ ZARARLAR ?

 elektrik tarafolarında kuş zararları Yine enerji ve haberleşme nakil hatlarının yanı sıra tünellerde kuşların yuvalanma veya varlıklarını sürdürmeleri sonucu   araç, tren ve yaya akışlarında ciddi trafik kazalarına ve aksaklıklara sebep oldukları araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Ülkemizde KUŞ çarpması sonucu her yıl 1000 lerce kaza olmakta bu kazaların bazıları ölümle  neticelenmektedir. Özellikle Tünel ve alt geçit noktalarında kuşlarla mücadele daha önemli ve zaruridir. 

BİNA VE YAPILARADA KUŞ PİSLİKLERİN VERDİĞİ ZARARLAR;

Özellikle inşa edilen yüksek ve geniş binalar, tarihten gelen görkemli yapılar, siteler rezidanslar, yüksek görselli dış dekorasyonlar aynı zamanda kuşlar içinde konaklama barınma, tüneme ve yuvalanma merkezleri haline gelmiştir. Kuşakların pisliklerinde yüksek oranda bulunan asittik atıklar bu binalar da lekelenmeler, asittik erimeler, yeni veya eski binalarda kısa sürede yıpranmalar ve görsel tahribatlar yaratmaktadır.  Bata tedbir alınmayan bu tahribatları gidermek için çok yüksek maliyetler ödenmektedir. Öyle ki bu maliyet bazen hayvan kovucu cihaz maliyetinin 100 hatta bin katı kadar her yıl şirketlere veya devlet kurumlarına( müzeler, vakıflar, İbadethaneler vs.) gider kalemi teşkil çöp alanlarındaki hayvan lar edebilmektedir.

Çöp atık noktaları ve Kuşlar la Mücadele ;

Dünya nüfusunun hızla büyümesi , İnsanların yaşam alanları kırsal kesimden büyük şehirlere doğru hızla akması ile birlikte

 KUŞLAR NEDEN ZARAR VERİRİ;

Günümüzde kullanılan birçok yapı malzemesi bu hayvanlar için ya bir yiyecek kaynağı veya çok iyi bir barınma veya korunma alanı oluşturmaktadır. Dolayısı ile aslında biz insanlar bilerek veya bilmeyerek bu hayvanları bizim yaşam alanlarımıza çekerek kendimize ve kuşlara ölümcül zararlar vermektedir.

KUŞLARDAN NASIL KORUNULUR ;

Farklı Kuş çeşitlerinin farklı şekilde verebilecekleri zararlara karşı  gelişmiş teknolojiler farklı çözümler üretmiştir.

KUŞLARLA MÜCADELE YÖNTEMLERİ NELERDİR ?
  • Kuşlarla ULTRASONİK   yöntemlerle mücadele
  • Kuşlarla SONİK yöntemlerle mücadele
  • Kuşlarla LAZER  yöntemi ile  mücadele
  • Kuşlarla JEL sızı yöntemi ile  mücadele
  • GÖRSEL  yöntemlerle kuşlarla mücadele
  • Naturel (doğal) GRANÜR yöntemleri ile kuşlarla  mücadele
  • Naturel (doğal) SIVI (likit)  yöntemleri ile kuşlarla  mücadele
  • Kuşlarla tel ve file yöntemleri ile  mücadele

Şeklinde mücadele türleri bulunmaktadır.  

İşte etkileri ve oldukça yüksek