E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
KUŞ AĞI( Kuş Filesi)  UYGULAMA Hizmetin

KUŞ AĞI( Kuş Filesi) UYGULAMA Hizmetin

KUŞ AĞI UYGULAMA YAPAN KOVMATİK KUŞ SORUNLARINA PROFOSYÖENL ÇÖZÜM ÜRETİYOR 

KOVMATİK İLE SANAYİİNİN KUŞ SORUNLARINA PROFESYONEL KUŞ FİLESİ UYGULAMASImartı savar kovucu kovmatik

TÜRKİYE’DE; FABRİKALAR, İŞLETMELER, TARIM, ENERJİ, HAVACILIK, MADENCİLİK VE KONUTLARDA KUŞ SORUNLARINA UYGULAMALI ÇÖZÜMLER ÜRETEN KAPSAMLI BİR FİRMA OLAN KOVMATİK, KONUSUNDA UZMAN EKİBİYLE, ALTERNATİFLİ ÇÖZÜMLER VE UYGULAMA SONRASI TAKİP YÖNTEMLERİ İLE İŞLETMELERİN KUŞ SORUNLARINA İNSANCIL, ÇEVRECİ, TOKSİN İÇERMEYEN YÖNTEMLERLE ÇÖZÜMLER ÜRETEREK DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR.

Kovmatik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çağatay Kuruoğlu, tarımdan sanayiye, lojistikten, turizm işletmeleri ve konutlara kadar insan yaşamının var olduğu her yerde uygulayabildikleri kuş filesi uygulamaları, kuş kovucu sistemleri ve cihazlarından bahsetti.

Erkan Bey kariyer yolculuğunuz nasıl şekil aldı ve Kovmatik şirketini nasıl kurdunuz bahseder misiniz?

Uzun yıllar uluslararası havacılık ile ilgili profesyonel üst yöneticilik yaptıktan sonra ülkemizin kuş sorunları görerek dünya kategorisinde en gelişmiş teknolojik ürün ve hizmetleri ülkemize getirdik. Sanayi devrimini erken yapan Avrupa ve Amerikan sanayi kuruluşlarında uygulanan ve cihaz üretiminde AR-GE teknolojileri olan 6 farklı ülkeden Türkiye distribütörlüğü aldık. Ekibimizi bilgi ile donatıp 2 yıllık hazırlık sürecinden sonra Türkiye’de faaliyet göstermeye başladık. Bu yıl 6. yılımız olup, iş ortaklarımıza doğru ürün, doğru bilgi ve yerinde hizmet politikamız sayesinde her yıl ortalama yüzde 30- yüzde 40 büyüme yaşamaktayız. Bu büyümenin altında “kuş kovucu sistemlerde profesyonel hizmet ve müşteri memnuniyeti” yatmaktadır.

“DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDAYIZ”

Açık ve kapalı alandaki kuş sorunlarını çözen Kuş Kovucu ürününüzden ve Kuş Ağı uygulamanızdan bahseder misiniz?

Kuş Ağı;  kuş sorunu yaşanan alanda kuşların konduğu, yuva yaptığı, dinlendiği alanların fiziki olarak kapatılma işlemidir. Kuşlarla mücadelede bu yöntemle kesine yakın sonuç alınmakta.

Günümüzde gelişen sanayimizin ve ihracatımızın önemli sorunu haline gelen kuşlar, özellikle ihracat yapan firmalar için çok ciddi bir sorun haline gelmiştir.  Bu anlamda bu firmaların kuş sorunlarına çözüm üreterek;  ürün kalitesi artırmak,  iş güvenliği, iş yeri güvenliği, sağlık ve kuş dışkı bırakmalarından oluşan ürün imhaları, dışkı asidinin zemin ve çatılara verdiği zararları çözerek üretim, sanayi ve ihracatımıza katkı veriyor olmak bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.

İhracat ve ithalat yapan, tarım ve sanayi ile uğraşan firma ve yöneticilerin kuş ile ilgili sıkıntılarına alternatif çözümler üretiyoruz.  

Kuş Ağı dışında uyguladığınız diğer yöntemler nelerdir?

Gelişmiş sanayi ülkelerinde kuş sorunlarının çözümünde uygulanan ve yüksek başarılar elde etmiş tüm yöntemleri biz ülkemize sadece cihaz olarak değil bilgi ve hizmet olarak getirdik. Bunlar; Lazer Kuş Kovucu, Ultrasonik Kuş Kovucu, Sonik Kuş Kovucu, Kuş Kovucu Jel, Kuş Kovucu Sıvı, Görsel Kuş Kovucu, Kuş Teli, Kuş Filesi, Doğal Kuş Kovucu, Görsel Kuş Kovucular. 

Uygulama ortamlarının faktörlerini ekibimiz gidip görüyor ve inceleyerek duruma göre çözüm üretiyor. Kovucularımız 100 metrekareden başlıyor ve 150 bin metrekareye kadar değişiyor. 

Müşteri profiliniz nasıl? 

Bugün ülkemizde faaliyet gösteren ve ilk 500 firma olarak tanımladığımız firmalar ile; resmi kurumlar, özel firmalar, holdingler, küçük işletmeler, tarım sanayisi olmak üzere 6 bin 900 iş ortağımızı aşmış durumdayız. Hizmet verdiğimiz firmalarda devamlılık ve iş ortaklarımızın referansı ile gelen müşterilerimiz bizleri onore edip gururlandırıyor ve hizmet çıtamızı daha yukarıya taşımakta bizlere ek sorumluluk veriyor.

Ağırlıklı bir şekilde sanayi ve fabrikalarda çok ciddi çalışmalarımız var. Bunun dışında tarım alanlarının kuş zararından kurtulması noktasında ve enerji nakil noktalarında ya da güneş enerji tarlalarında da Kuş Ağı uygulaması yapıyoruz. Kuş Ağı uygulamasını sadece ülkemizde yapmıyoruz; Irak, Suriye, İran, Özbekistan, Azerbaycan ve Gürcistan’da da bu alanda bazı çalışmalarımız var. Mermer atölyesinden paketleme atölyesine kadar, gıda üretiminden tesisine kadar ihracat yapan firmaların artık ciddi sorunu kuş sorunu ve bu soruna çözümler üreterek ihracata çok büyük katkılar sağlıyoruz.

Ürettiğiniz kovucularınız organik mi? Doğaya ve hayvana zarar veriyor mu?

Doğa ve hayvan sevgisinden yola çıkarak yaptığımız kovucularımız tamamen hayvanlara ve doğaya zarar vermeyen kovuculardır. Dünyada bilimsel olarak çalışılmış ve bir noktaya getirilmiş en gelişmiş cihazlar ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hayvanların zarar görebileceği değil tam tersi onları koruyan bir yöntemdir diyebiliriz.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde Kovmatik olarak ne kadar büyüme kaydettiniz?

Nitelikli iş yapıyoruz ve bir önceki yıla göre yüzde 40 civarında bir büyüme söz konusu… Ülkemizde olumsuz gelişmeler yaşanmasına rağmen biz bu olumsuz noktaları olumluya çevirerek,  olabilecekleri düşünerek ve biraz daha farklı hamleler yaparak bu rakam ile iyi geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bu büyümeyi, iş ortaklarımıza sunduğumuz “çözüm üretme, ayrıcalıklı hizmet verme, vaktinde çözüm” unsurlarıyla gerçekleştirdik.

Kovmatik olarak gündeminizde olan ve gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hedef ve yeni projeleriniz nelerdir?

Kuş kovucu yöntemleri ile Türkiye’nin bir numaralı firmasıyız. Bu işi AR-GE yatırımları ile daha da geliştirerek ve bilimsel çalışmalara destek olarak, dünyayı inceleyerek, daha yüksek noktalarda ve Avrupa standartlarında bir marka haline getirmek için çalışıyoruz. Şu anda tek hedefimiz dünya markası olmaktır.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Lütfen ama lütfen Kuş Kovucu sistemler konusunda ehil olmayan kişi  veya orijinal olmayan ürünler kullanarak maliyetinizi artırmayın.  Doğru ürün doğru bilgi, doğru hizmet kuş sorunlarına çözümü getirir bunu böyle bilelim.

Kuş sorununun çözüm maliyetleri yüksek midir?

Kuşların bir işletmeye veya bir alana  2-3  ayda verdikleri  zarar kadar bir maliyetle , 10 yıllık sürebilecek kuş koruması sağlanır.

Kuş filesinin özelliği ve ömrü ne kadardır?

Kuş filesi uzman ekiplerle yapılması, doğru file ve doğru ekipman kullanılması durumunda 10 yıl kullanılabilmektedir.  Kuş Filesi mutlaka bu amaç için üretilen orijinal Kuş Ağı( Kuş Filesi) POLİETİLEN kuş filesi ile yapılmalıdır.  Aksi takdirde istenen başarı elde edilemez. Ama dış ortamdan etkilenmeyen kuş ağlarımız,  – 40 + 65 dereceye ve UV ışıklarına dayanıklı ve bu amaç için üretilmiş olmaları şarttır.

Farklı ölçek ve farklı metrajlar, kullanım noktası ve sorun yaşanan kuş cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Kuşlara herhangi bir zarar vermez.

http://www.hizmetix.com.tr/entegre-tesis-yonetimi/kovmatik-ile-sanayiinin-kus-sorunlarina-profesyonel-kus-filesi-uygulamasi

haberler kovmatik#kovmatik haber