E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Haşerelerle Teknolojik Mücadele şekilleri

Haşerelerle Teknolojik Mücadele şekilleri

bırd-x türkiye bayisi   Pest Kontrolde zehir dönemi bitti  

Hayvanlar Taşıdıkları organizmalarla insan sağlığını doğrudan veya dolaylı olarak tehdit eden, besinlerimize ve yaşadığımız yerlere zarar veren yürüyen, uçan haşere ve kemirgenlere uygulanan kimyasal ve kimyasal olmayan tekniklere İngilizce tabirle Pest Kontrol; denir. Bilimin gelişmesi ile hayvanların dünyadaki varlıkları ve önemleri araştırıldıkça hayvanların doğanın dengesini korumakta ne kadar faydalı olduğu görülmüştür. Bu gerçekle yola çıkan bilim adamları, istenmeyen hayvanlarla mücadele şekilleri konusunda yeni araştırmalar içine girmiştir.

Bird-X 1964 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde ilgili üniversitelerle birlikte hayvanlara zarar vermeden mücadele etmenin yollarını araştırmaya başlamıştır. İlaçlama yöntemleri ile sürdürülen kemirgen, haşere, sinek ve kuş kovma mücadeleleri birçok sorunu da peşinden getirmektedir.

Şöyle ki: ilaçlama yöntemi (nihayetinde zehirdir) ile yapılan mücadelelerde hayvanların bıraktığı dışkılar, diğer atıklar, zehirlenmiş hayvan ölüleri, insan ve gıda sağlığını çok ciddi şekilde etkilemekle birlikte önü alınamayan daha ciddi sorunlara da sebep olmaktadırlar.

Bu mücadele şekli doğanın hayvan dengesini ve birbirini tamamlayan işlevleri zayıflatabilmektedir. Yine ilaçlama (zehir) ile yapılan haşere mücadele şekli  hayvanların anatomik yapılarında değişim ve bağışıklık kazanma süresi ile her defasında zehirin dozu arttırılarak uygulanmakta ve yaygın hastalıklara sebep olabilmektedir. Hayvanların üzerindeki ilaç kalıntıları bulaşıcı hastalıklarla geniş toplum kesimini etkileyebilmekte ve doğanın dengesini bozmaktadır. 

Tarla, bağ, bahçe, sera, gıda işletmeleri, üretim alanları ve insanın yaşam alanlarında fare, böcek, haşere, sinek, sivrisinek, kuş ve yabani hayvanlara karşı mücadele amacıyla yapılan ilaçlamalar toprağa veya insanların tükettiği gıda maddelerine karışarak çapraz zehirlenme ve kirlenme metoduyla bulaşabildiği gibi bu hayvan ölülerinin yaydığı mikropları soluyarak direk insanlar ve diğer hayvanlar üzerinde uzun vadeli kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

Tüm hayvanların asli görevinin dünya dengesini korumak olduğunu düşünürsek, mücadele amacıyla zehirlerken kendimizi de zehirliyor ve çevremizi engellenemez bir yok edişe doğru sürüklüyoruz.

İlaçlama yöntemi ile yapılan Pest kontrol mücadele  toprağı ve yaşam alanlarımızı da zehirlediğimizi  unutmamalıyız.

KOVMATİK; İnsana, çevreye ve hayvana olan ihtiyaç ve duyarlılıktan yola çıkarak; KUŞ, FARE, BÖCEK, HAŞERE, SİNEK, KEDİ, KÖPEK, YABANİ HAYVAN’ları insanlardan uzak tutmak, aynı zamanda hayvana ve çevreye olan bağlılığı gözeterek dünyada kullanılan modern hayvan kovucu ürünler ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip etmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda dünyada bu konuda gelişmiş bilimsel veriler ve ARGE çalışmaları ile kendini daima geliştiren iki dünya markası BIRD-X (ABD) ve Swissinno (İsviçre) ile Türkiye pazarına girmeye karar vermiştir. 

Kovmatik her iki dünya markası ürünlerini uzman ekibi ile Türk pazarında Türk insanının hizmetine sunmaktadır.                                                                 

BIRD-X 53 yıldır Amerika Birleşik devletlerinde birçok üniversite ile birlikte kendini daima geliştiren, bilimsel verilere dayanan çalışmalarını ürünlerine uygulayarak dünya kategorisinde 160 ülkede en çok satan ve en verimli ürün olarak tüm dünyada kendini kabul ettirmiştir.

KOVMATİK ; Bird-X Türkiye Ve komşu ülkeler Distirbütölüğü yanı sıra klasik çözümleriyle Avrupa’da 1 numara olan SWISSINNO SOLUTION  Distribütörüdür.

Swissinno Solutions İsviçre tasarımlı, sağlık örgütleri tarafından onaylı haşere ve kemirgenler ile mücadele ürünleri üretmektedir. Doğal haşere mücadelesi için çözüm üreticisidir. Dinamik, genç, yaratıcı ve deneyimli ekibiyle yenilikçi ürünler geliştiren SWISSINNO İsviçre kalite standartlarında ürünler sunar.

Ultrasonik veya sonik cihazların çalışma şekli: Hayvan türleriniin kulak yapıların insanlardan farklı frekanstaki(seviyeleri) duymaktadırlar. Ayrıca hayvan yaratışları gereği  farklı hayvanlardan korkmakta ve kaçma içgüdüsel refleksler göstermektedirler. Fareler kediden, kediler köpekten, serce ve küçük kuşlar şahin ve atmaca sesinden, gibi. Her hayvan başka bir hayvan can düşanı korkmakta ve kaçma içgüdülerin güdüsel özelliklere sahiptir. Hayvan bilimi uzmanlarının Bilimsel araştırmaları sonucu olan korkutma ve rahatsız etme genetik yapı verilerini,  Yazılımcı uzmanları yazılıma aktarmakta yazılım uzmanları bu verileri yazılım yazılıma çevirerek üretim tesislerinde cihaz haline dönüştürülmektedir. r. Basit anlatımla anlaşılacağı üzere ultrasonik hayvan kovucu cihazlar bir çok mühendislik çalışmaları sonu ortaya çıkmaktadır. Bu ARGE ve geniş araştırma aşamasından geçmeyen cihazlar işlevini yerine getiremez veya kısa süreli verimler alınır. Tüm bu çalışmalar esnasında hayvanların ultrasonik veya sonik seslere bağışıklık kazanmamaları için değişken ve çapraz değişken özellikle çalışma özelliği kazandırılması mutlaktı. Çok yönlü bilgi ve veriler sahip olmak gereken cihazlar bu yüzden ileri teknoloji ürünüdür. Ülkemizde henüz bu konuda maalesef çalışmalar başlanmamış veya yeni yeni araştırmalar yapılmaya başlamıştır. Bu konuda dünyada en gelişmiş ülkeler Amerika birleşik devleti ve İsviçre dir.   Tüm bu cihazların ortak özelliği insanların sağlık acısından hiçbir zararı olamaması bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Uydu kimyasal, frekans vs yaymaz sadece hoparlör sistemi mantığı ile çalışır. Belgelerimiz: http://www.kovmatik.com/sertifikalar

http://www.kovmatik.com/sertifikalar

Hayvan Kovucu ürünlerimizle Hizmet Alanlarımız;

• Sanayi ve Üretim Tesisleri (Fabrikalar, Üretim Alanları)

• Ulaşım (Limanlar, Tren istasyonları, Yükleme-Boşaltma Alanları)

• Enerji (Enerji Santralleri ve Nakil Hatları)

• Havacılık (Havaalanları, Pistler, Hangarlar, Terminaller, Uçuş Kuleleri)

• Turizm Tesisleri (Oteller, Tatil Köyleri, Restoranlar, Cafeler, Eğlence Alanları)

• Eğitim Kurumları ( Kreş,Okullar, Üniversiteler, Yurtlar)

• Sağlık Kurumları (Hastaneler, Sağlık Ocakları, Yaşlılar bakım evi, vb)

• Spor Tesisleri (Spor salonları Stadyumlar, Kapalı Spor Salonları, Yüzme Havuzları)

• Resmi Kurumlar (Kurum Binaları Genelinde; Bürolar, Arşiv Alanları, Kablo Hatları)

• Belediyeler (Çöp Alanları, Sosyal Tesisler, Parkalar, Bahçeler, Binalar )

• Bankalar, Kurumsal Şirketler (Data Hatları ve Kabloları, Arşiv Alanları, Bürolar IT odaları )

• Gıda ve Hayvancılık (Üretim alanları, Gıda Tesisleri, Ahırlar, Tavuk Çiftlikleri)

• Müze, Tarihi eserler, İbadethaneler,

• Tarım & Hayvancılık (Bahçe, Bağ, Sera, Tarla)

• AVM, Rezidans ve Konutlar

gibi birçok alanlarda kullanılması bir gereklilik haline gelmiştir.

Geniş Bilgi için : http://www.kovmatik.com/nerelerde-kullanilir

Gerek BIRD-X, gerekse Swisinno ürünleri Dünya kalite standartlarının en üstün Belgeleri ile üretilen NATO ve GSA sertifikalı ürünlerdir.

Kovmatik ISO 9001, 10002, 14001, 18001 Hizmet sertifikalarına sahip uzman ekibimizle hizmet sunmaktadır. Hayvan kovucu ürün özellik ve kullanım bilgileri için Uzman ekibimize 7/24  0 850 390 12 21 Danışma Hattımızı arayabilir veya www.kovmatik.com sitemizi inceleyebilirsiniz.

Referanslarımız Gücümüzün Simgesidir http://www.kovmatik.com/referanslar

kovmatik referanslar

Hayvan Kovucu Ürünlerimiz

Elektronik Kovucular                                                                       

kuş kovucu ürünler
 • Kuş kovucu ürünler
 • Böcek kovucu ürünler
 • Sinek ve sivrisinek kovucu              
 • Köpek Kovucu                                 
 • Fare Kovucu
 • Haşere Kovucu
 • Kene, Örümcek, Karınca kovucu
 • Köstebek Kovucu

Sinek-Böcek Kapanları

haşere mücadeleürünleri
 • Sinek kapanı
 • Sinek Yapışkanı
 • Sivrisinek kapanı                                                                       
 • Yaban Arısı Kapanı
 • Böcek Kapanı
 • Güve Kapanı

Fare-Sıçan Kapanları

 • Klasik fare kapanları,
 • Canlı Fare Kapanları
 • Köstebek Kapanı

GENEL HAYVAN KOVUCU YÖNETEMLER

http://www.kovmatik.com/hakkimizda

 SONİK ELEKTRONİK HAYVAN KOVUCULAR http://www.kovmatik.com/urunler

İnsan kulağının duyduğu ses ve titreşime sonik sesler denir. Sonik cihazlar 2- 20 kHz aralığında çalışır ve insan kulağı bu sesleri duyar. Çıkardığı sesin şiddeti cihazın gücüne göre 95- 130 dB’dir. Verimliliği bu seviye ile ölçülür. Bu tür cihazlar genelde insan yaşamının olmadığı geniş ve açık araziler, yapılar için daha uygundur.

 ULTRASONİK ELEKTRONİK HAYVAN KOVUCULAR 

İnsan kulağının duymayacağı seviyede olup, Hayvanları yüksek oranda rahatsız edici ultrasonik sesleri dir.  Dolayısıyla insan yaşamının olduğu alanlarda kullanılması tercih edilir.

LAZER KOVUCULAR 

Dünyada ilk kez Uzun süren teknik ve saha araştırmaları sonucu Bird-X ABD tarafından geliştirilerek endüstrinin hayvan kovucu ürün olarka  hizmetine sunulan Lazer Sistemli kovucular lazer ışınları ile kuş, haşere ve hayvan kovan özel üretilmiş cihazlardır. Bu cihazların ışınları insanlara zararlı değildir.

DRONE (IHA) KOVUCULAR 

Geniş alanlarda kullanılmak üzere özel Bird-X USA tarafından üretilmiş ve sonik cihazla donatılmış İHA insansız hava aracıdır.

GÖRSEL KOVUCULAR 

Kuş , Hayvan kovucu hareket li gözü olan özel şişme balon ve 3 boyutlu maketler. Kuşları ve hayvanları korkutür ve ürkütür. Elektronik cihazlarla birlikte kullanılması gerekir.

 DOĞAL KOVUCULAR (GRANÜL, JEL, SIVI) 

Kuşları ve hayvanları tattıklarında kaçıran acı veren  zehir içermeyen doğal ürünlerdir.

KUŞ PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜYLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

http://www.kovmatik.com/nerelerde-kullanilir

Uzman teknik ekibimiz sorunlarınızın çözümünde hizmetinizdedir.

Kuş Kovucu Cihazlar, Fare ve Haşere kovucu cihazlar hakkında doğru bilgilerin mutlaka yetkilendirilmiş kişilerden alınması gerekir.

Cihazları doğru şekilde kullanmak, en az cihazlar kadar önemlidir.  Bilgilendirme  Bird-X ve Swissinno ekibi tarafından yapılmıştır.