E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Gıda işletmelerin ortak sorunun çözümü

Gıda işletmelerin ortak sorunun çözümü

http://www.gidagundemi.com/gida-guvenligi/gida-guvenligi/tum-ortamlarin-ortak-sorununa-cozum-bulundu-h12620.html 

Tüm ortamların haşere sorununa  çözüm sunuyoruz

İşletmenizde, iş yerinizde veya evinizde haşere, fare, böcek, kuş sorunu yaşıyorsanız; ancak onları öldürmek de istemiyorsanız, size harika bir haberimiz var.

Bird-X ve Swissinno Solution Türkiye Distribitörü Kovmatik Yönetim Kurulu Üyesi Reyhan Kuruoğlu çözüm yollarını sizlere aktarıyor.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1974 Artvin Arhavi doğumluyum evli ve 2 çocuk annesiyim eğitim hayatımı Artvin de tamamladıktan sonra eşimin işi sebebi ile İstanbul a gelmek zorunda kaldık.

Bir Karadeniz kadını olarak zehir ve kimyasaldan uzak olması bu ürünlere merak salmamı sağladı ve bu sebeple 6 Yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz.

Yapılaşmanın olduğu her yerde hayvanların doğal yaşam alanları daralıyor bu sebeple; Kuşlar,kediler,köpekler,fareler ve haşereler tüketiminde yoğun olması sebebi ile yaşam alanlarımıza girmek zorunda kalıyor.

Hem onlara zarar vermeden hem de kendi sağlığımızı riske atmadan kimyasaldan uzak, doğal, zehirsiz, sonik, ultrasonıc ve lazer kovucularla sadece uzaklaştırıyoruz hiçbir şekilde hayvanlara zarar vermiyoruz.

Yaptığınız iş ile ilgili bize bilgi verir misiniz?

Kuş kovucu sistemlerinde Dünya Lideri BIRD-X Türkiye Resmi Distribütörü Kovmatik ile kuş, fare ve hayvan sorununa çözümler üretiyoruz. KOVMATİK olarak dünyanın en gelişmiş Sonik, Ultrasonik, Lazer, Drone-IHA, Görsel, Doğal Granül, Sıvı, Jel ve klasik KUŞ, FARE, BÖCEK, HAŞERE, KEDİ, KÖPEK, SİNEK, YABANİ HAYVAN kovucu sistemlerinin yanı sıra fare, böcek, sinek vb kapan ve yapışkanları ile pest kontrol gereçlerini hizmetlerinize sunuyoruz.
Hayvan kovucu cihazlarında Hizmet alanlarınız nereleridir?
Fabrikalar, üretim alanları gibi sanayi ve üretim tesisleri; limanlar, tren istasyonları, yükleme-boşaltma alanları gibi ulaşım noktaları; enerji santralleri ve nakil hatları gibi enerji alanları; oteller, restoranlar, tatil köyleri, cafeler, eğlence alanları gibi turizm tesisleri; havaalanları, pistler, hangarlar, terminaller, uçuş kuleleri gibi havacılık alanları; okullar, üniversiteler, yurtlar gibi eğitim kurumları; hastaneler, sağlık ocakları gibi sağlık kurumları; stadyumlar, kapalı spor salonları, yüzme havuzları gibi spor tesisleri; resmi kurumlarda kurum binaları genelinde bürolar, arşiv alanları, kablo hatları; çöp alanları, sosyal tesisler, parklar, bahçeler gibi belediyelere ait alanlar; bankalar ve kurumsal şirketlerde data hatları ve kabloları, arşiv alanları, bürolar; gıda tesisleri, ahırlar, tavuk çiftlikleri gibi gıda ve hayvancılık alanları; müzeler; tarihi eserler; ibadethaneler; bahçe, bağ, sera, tarla gibi tarım alanları; AVM; rezidans ve konutlar…
BIRD-X USA tercih edilmeli?
Bird-X 1964 yılından bu yana insancıl yöntemlerle kuş kontrolü ve kovucu ürünler konusunda endüstri lideri olmuştur. Bird-X çevreye zararlı olmayan, zehirli madde içermeyen çevre dostu ('yeşil'), geniş ürün yelpazeli kuş kontrol ve kovucu ürünler sunuyor. Kuş kontrolü ve kovucu çözüm sistemlerimizde en son sistem lazer teknolojisi, sonik ve ultrasonik sistemlerle birlikte, kuş engelleme şişleri, koruma ağları, tüneme engelleyiciler, görsel korkutucu ürünler, tattıklarında kaçırıcı ürünler de kullanılmaktadır. Size mükemmel kuş, haşere, böcek, vahşi hayvan engelleme ve kontrol çözümleri sunuyoruz.
Bird-X KUŞ KOVUCU CİHAZLAR hangi belgelere sahip?
Bird-X haşere ve kuş kovucu ürünlerinin tamamı bilimsel çalışmalar, ilgili üniversitelerle yakın işbirliği ve çok uzun süreli saha testleri sonucudur. BIRD-X ve KOVMATİK olarak tecrübe ve birikimlerimizle size hayvanlarla mücadelede en ideal çözümleri sunmaktayız.
Bird-X ürünleri 160 ülkede 52 yıldır başarıyla kullanılmakta olup ce belgeli, NATO seri numaralı Amerika GSA onaylı üreticidir. Bird-X USA Türkiye ve Komşu ülkelerde; doğru bilgilendirme, müşteri memnuniyetini arttırma amacındadır. ISO 9001, 10002, 14001, 18001 sertifikalı Kovmatik, BIRD-X Türkiye ve Komşu Ülkeler Resmi Distribütör ve Uygulayıcısı olarak atanmıştır.
Kovmatik olarak Haşere mücadele ürünlerinde başka Distribütörlüğünüz var mı?
Avrupa’da 1 numara olan SWISSINNO SOLUTION firmasının da Türkiye Distribütörüdür. Swissinno Solutions İsviçre tasarımlı, sağlık örgütleri tarafından onaylı haşere ve kemirgenler ile mücadele ürünleri üretmektedir. Doğal haşere mücadelesi için çözüm üreticisidir.
bilimsel verilere dayanan çalışmalar, ARG alt yapısı olan , Müşteri Memnuniyetini ön planda tutan. Avrupa kriterler stadardının en üstünü hedefleyen, Dinamik, genç, yaratıcı ve deneyimli ekibiyle yenilikçi ürünler geliştiren SWISSINNO müşterilerinin ihtiyaçları için İsviçre kalite standartlarında uygun ürünler sunar.
 
Haşere Mücadele  Ürün çeşitliliği nedir?
Kuş, Fare, Kedi, Köpek, Sinek, Haşere, Akrep, Karınca, Tilki ve bunun gibi birçok hayvan için ultrasonik-elektronik kovucular; sinek, sivrisinek, yaban arısı, böcek ve güve için sinek-böcek kapanları; klasik fare, canlı fare ve köstebek kapanları.
Cihazların işleyiş sistemi ile ilgili bizi aydınlatır mısınız?
İnsanların yaşadığı geniş ölçekli kullanım alanlarında basit cihazlar ve bilimsel olmayan yöntemlerle sonuç elde etmek mümkün değildir. Kuş, Hayvan, Haşere cinsleri ve etkilendikleri sesler bölgelere göre de farklılıklar göstermektedir. Kuş, Fare, Haşere gibi hayvanları, istenmeyen bölgelerden uzak tutmak için gereken yöntemler genelde bilinmektedir. Ancak hangilerinin nelerden etkilenip uzaklaşacağı tamamen bilimsel ve çok uzun deneysel araştırma sonuçlarından elde edilebilir.
Bilimsel olarak insan kulağının duyabileceği sesler ortalama 20 ile 20.000 Hz arasındadır. Ayrıca en önemli husus kullanılacak alanlara göre cihazların kapasitelerinin uygun olması gerekmektedir. Teknik olarak haşere kovucu cihazların elektronik devreleri sonik, ultrasonik ve elektromanyetik olarak ve en son teknolojiye göre de lazer sistemli dizayn edilmektedir.
Başarılı sonuç elde edebilmek için kullanım yerine ve haşere türlerine uygun programlarının da olması gerekmektedir. Yani tek başına sonik, ultrasonik ve elektromanyetik ses, dalga ve lazer ışığı üretimini ortama yaymak veya yalnız doğal ve görsel ürünleri kullanmak pek fayda sağlamamaktadır.


 
Kovucuların işleyişini biraz daha açıklar mısınız?
Sonik elektronik kovucular; 2- 20 kHz aralığında çalışır ve çıkardığı sesin şiddeti cihazın gücüne göre 95-130 dB’dir. İnsan kulağının duyduğu ses ve titreşime sonik ses denir. 20 Hz’nin altındaki sesler sonik sesler olarak adlandırılır. Bu tür cihazlar genelde insan yaşamının olmadığı geniş ve açık araziler, yapılar için daha uygundur.
Ultrasonik elektronik kovucular; 20- 65 kHz aralığında çalışır ve çıkardığı sesin şiddeti cihazın gücüne göre 95-130 dB’dir. İnsan kulağı bu sesleri duyamaz. Dolayısıyla insan yaşamının olduğu alanlarda kullanılması tercih edilir. Ancak koruma kapasitesi sonik sistemle mukayese edildiğinde çok daha azdır.
Lazer kovucular; uzun süren teknik ve saha araştırmaları sonucu Bird-X USA tarafından geliştirilerek endüstrinin hizmetine sunulan Lazer Sistemli kovucular ışınları ile kuş, haşere ve hayvan kovan özel üretilmiş cihazlardır. Bu cihazların ışınları insanlara zararlı değildir.
Drone (IHA) kovucular; geniş alanlarda kullanılmak üzere özel Bird-X USA tarafından üretilmiş ve sonik cihazla donatılmış İHA insansız hava aracıdır.
Görsel kovucular; kuş ve hayvan kovucu hareketli gözü olan özel balon ve 3 boyutlu maketler. Elektronik cihazlarla kullanılması gerekir.
Bird-X’in Üniversiteler ve USDA işbirliğiyle geliştirmiş olduğu hiçbir zehir ve kimyevi madde içermeyen tamamen gıda uyumlu olan doğal kuş ve hayvan kaçırıcı ürünleri tüm dünya tarafından başarıyla kullanılmaktadır. Bu ürünlerimiz zehir ve kimyasal içermediğinden gıda tesislerinde özellikle tercih edilmektedir. Kuşları ve hayvanları uygulandıkları alandan kaçırır, öldürmez ve dolayısıyla doğanın da dengesini korur.
Ürünlerimizden BIRD PROOF Jel kartuş olarak sunulmakta ve bildiğiniz silikon tabancasıyla pencere önleri, pervazlar, klima, tabela gibi kuşların konabileceği çıkıntıların üzerine uygulanır. Uygulama sonrası bir yıla yakın koruma sağlar.
Aynı ürünün sıvı jeli de bulunmakta ve fırça veya tabancayla korunması istenen yüzeylere uygulanabilir.
Bu grupta gayet başarılı olarak kullanıcılar tarafından tercih edilen Bird STOP sıvımız da vardır. Bu ürünü su ile inceltip korunması istenen yüzeylere fırça veya püskürtme yöntemiyle kullanılır.
Zehirsiz oluşu nedeniyle binalar dışında bitkiler (meyve ve sebzeler) üzerine de uygulanabilir.
Bu ürünlerin yanında yine doğal ürünlerden üretilen hayvan kovucu granüllerimiz mevcuttur. Granüllerimiz bina dışında bahçe, tarla, çimen ve benzeri yerlere uygulanarak fare, sıçan, kedi, köpek, geyik, tavşan, sincap, köstebek, kirpi, kunduz, yılan, akrep gibi hayvanları uzaklaştırır.
https://www.youtube.com/watch?v=19wIY1k-Ibo&feature=youtu.be
Kuş problemlerini çözmek için nasıl bir çalışma yapıyorsunuz?
Elektronik kuş kovucu sistemler; elektronik olarak üretilen sonik, ultrasonik ses dalgalarıyla veya lazer ışınlarıyla kuşları cihazın etki alanından uzak tutan, canlılara ve bitkilere bir zararı olmayan, ayrıca herhangi bir kimyasal içermeyen, en mühimi doğanın dengesini bozmayan sistemlerdir. Kuşların zararları olduğu gibi doğa dengesi açısından faydalarını da göz ardı edemeyiz. Amacımız kuşları ve kuş cinslerini yok etmek değil sadece bulunmalarını istemediğimiz alanlardan uzak tutmaktır. Ancak bu sistemlerin verimli çalışabilmesi hangi cins kuşların hangi frekanslarda hangi seslerden, hangi şekillerden etkilendiğinin doğru tespit edilmesiyle mümkündür. Doğru ve fonksiyonel tespitleri yapabilmek için de bilimsel kurumlarla koordineli, ciddi uzun süreli laboratuvar çalışmalarına ihtiyaç vardır.
Genelde hayvanları, bilhassa kuşları alışkanlıklarından vazgeçirmek, alıştıkları yerlerden uzaklaştırmak zannedildiği gibi kolay olmayıp bu konuda bilgi, tecrübe ve titiz çalışma gerektirir. Tek başına cihaz kullanmakla başarılı çözüm elde etmek zordur.
Bir alana kuş kovucu yerleştirirken neler yapıyorsunuz?
İlk önce koruma sağlanacak alanlardan kuşları cezbeden kuş yuvalarını, kuş yavrularını, kuş ölülerini, pisliklerini varsa evsel atıkları da mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Akabinde temizlik işleminden sonra kuşların fabrika içinde dolaştığı ve tünedikleri bölgelere kuş kaçırıcı özel sıvı (Bird Stop) püskürtüp, daha sonra da cihazları monte edip çalıştırmak gerekmektedir. Sonra cihazların seçim ve yerleşimlerinde kuş cinsleri, kuşların alana giriş çıkış bölgeleri ve alan içindeki yaşadıkları yerleri doğru tespit etmek gereklidir. Belirlenen cihazların doğru yerlere, doğru şekilde yerleştirilip, yönlendirilmeleri kuşlarla mücadelede başarının anahtarıdır.


Son olarak Food Time Dergisi okurları ve GidaGundemi.com takipçilerine ne söylemek istersiniz?


BIRD-X Kuş Kovucu Cihazlar hakkında doğru bilgileri mutlaka yetkilendirilmiş kişilerden alın. Cihazları doğru şekilde kullanmak, en az cihazlar kadar önemlidir. Tecrübeli teknik ekibimiz, sorunlarınızın çözümünde 7/24 hizmetinizdedir.

Dünyaca bilinen teknolojik şirketler, ilaç üreticisi firmalar, gıda devleri, uzay üstleri, havaalanları bizim referanslarımız. Gücümüzü buradan alıyoruz. Dünyanın en büyük şirketlerine ürün ve çözüm sunuyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Dilerseniz Genel Müdür Erkan Kuruoğlu’nun röportajından da ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


DETAYLI BİLGİ İÇİN: 
http://www.kovmatik.com/
KOVMATİK ÜRÜNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...