E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Akreplerle Etkili ve sürekli Mücadele yöntemleri

Akreplerle Etkili ve sürekli Mücadele yöntemleri

İstanbul un tarihi noktalarında Akrep Sorunarı yaşanabilmekte

 http://www.iyigunler.net/ajans/istanbul-u-akrepler-basti-apartmanlarda-akrep-tehlikesi-h313153.html

İstanbul'un tarihi yarımadası içinde kalan binalarda zehirli akrep sorunları yaşanmaktadır. Evinde akrep görenler ise soluğu böcek ilaçlama şirketlerinde alıyor...  İstanbul'da eski binalarda ev eşyaları, yatak odalarında kullanılmayan örtü dolapları ve bazalar, mutfaklarda ise buzdolabının motor altı kısmı ile lavaboların gider hortumlarının çevresi akrepler için ideal bir yaşam ortamı olarak öne çıkıyor. Duvarların delinmesine neden olan klima kablo ve hortum sistemi, kombi boruları da akreplerin dışarıdaki yaşamla bağlantısını sağlıyor. Taş duvarlara rahatlıkla tırmanan zehirli akrepler, açık bulduğu pencereden içeri girerek, evin içinde yıllarca kendisini gizleyebiliyor.
ZEHİRLİ İLAÇ YANISIRA  ELEKTRONİK KOVUCU  SİSTEMLER de ETKİLİ ve tamamlayıcı Unsur olarak kabul edilmektedir. 

Zehirli akreplerle mücadelede vatandaşların bilinçsizce kullandığı kimyasal zehirler ise hem insan sağlığını hem de evde yaşayan kedi ya da köpeklerin zarar verebilmekte. Bu Çalışmalar  mutlaka uzman uygulama firmalarınıve duzenli uygulama  tercih edilmesi gerekmektedir. Bu konuda görüşüne başvurduğunuz Erkan Kuruoğlu ise, bütün dünyada zehirli akreplerle yeni gelişen haşere mücadele yöntemlerini anlattı.

Son günlerde zehirli akreplerle mücadelede daha çok ilaç ve akrep kovucu satıldığını söyleyen Erkan Kuruoğlu "Özellikle sur içinde kalan bölgelerde, eski İstanbul taş binalarında akrepler daha sık görülüyor. İstanbul'da akrepler yıllardar beri var. Ancak ilk kez karşılaşanlar doğal olarak korkuya kapılıyor. Akrepler apartmanların çatısına kadar çıkabilir, tırmanabilir. İnsanlar için tehlikeli bir canlı ancak akrep saldırısına maruz kalan olduğunu hiç duymadım" dedi.

Akreplerle mücadelede zehirli ilaçlamaların  yanısıra,  kovucu cihazlarında kullanılmaya başladığını söyleyen  Kuruoğlu şunları söyledi; "Akrepler soğuk hayvanlar. Kapalı küçük bir kutu içinde bir yıl yaşayabilir. Açlığa karşı son derece dayanıklı. Onları bulundukları yerden bir seferde  ilaçlayarak söküp atmak çok zor. ;laç uygulamalarının yanısıra kullanılacak olan kovuru cihazlar  Akrep kovucular sadece evlere, dairelere değil, tüm apartmanı akrep gibi zararlılardan mücadelede etkili olacaktır."
AKREP KOVUCULAR NASIL KULLANILIYOR
Zararlı böceklerle mücadelede kimyasal zehirlerin insan sağlığını nada etkisinden dolayı kovucu cihazlarda kullanılmaya başlanığını  söyleyen Erkan Kuruoğlu şu bilgileri verdi; "Akrep kovucuların kullanımı ilaçlardan daha etkili üstelik sağlıklı. Bir akrep kovucu yıllarca evleri zehirli haşaratlardan tek başına korur. Pilli ya da elektrikli olanları, akreplerin duyabileceği frekans aralığında ultrasonik ses dalgaları göndererek onları bulunduğu yerden yüzlerce metre uzağa taşınmayı sağlar. Akrep kovucular açık kaldığı sürece, bulunduğunuz eve hatta komşu dairelere akrep bir daha asla gelmez.
Akrep kovucularının yaydığı düşük frekanslı ses dalgası insan sağlağı için tehdit oluşturmaz. AB ülkeleri ve ABD başta olmak üzere dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde ilgili bakanlıklarının onayladığı kovucuları piyasada rahaklıkla bulabilirsiniz. Akrep kovucuları evin uygun bir köşesine, koyarak sürekli açık bırakmanız yeterli. Türkiye'de değişik ülkelerden getirilen akrep kovucuları tanesi 50 ile 225 TL arasında satılabiliyor. Tüketici alırken, doğru ürün e mutlaka dikkat etmelidir. http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/istanbulda-zehirli-akrep-alarmi-2107216/