E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Çatılarda Martı Sorunu

Çatılarda Martı Sorunu

Çatılarda Martı Sorunu

Martılar deniz kuşları gibi görünse de bazı zamanlarda çatılarda da kendine yer ediniyor.  Özelikle fırtınalı günlerde soğuktan korunmak amacı ile çatıları kendine barınak eden martılar, gagaları ile çatıların kaplamlarını delerek çatılara hasar verebiliyor. Bunlarla da yetinmeyip dışkısı ile çatıları kirletiyor. Bildiğimiz kadarı ile martıların dışkılı asitli olduğundan dolayı çatı kaplamaları çürütmektedir. Dolayısı ile insanlar Çatılarda martı sorunu konusunda çok mağdur oluyor. Ancak bu konuda yapılan çalışmalar doğrultusunda martılar ve çatıya zarar vermede onları oradan uzaklaştırmak için farklı çeşitte ve cihazlar yapılıp sistemler kurulmaktadır. Bu cihazlardan en çok bilineni kullanılanı ise kuş kovucu cihazlardır. Bu cihazlar kuş türüne göre ayarlanabilir programları ile martı ve bütün kuşları yerinden ürkütüp kaçırmaktadır.

 

Çatılardan Martı Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

Çatılarda martı sorunu için martı kovucu sistemler kullanabilirsiniz. Örneğin; kuş kovucu jel kısa zamanda yerinden ürkütmektedir. Amerika da üretilen bu jeller, zehirli olmadıkları için martıya zarar vermez, sadece kullanıldığı alanda martı ve diğer kuşların gelmesini engeller, son derece güvenli ve çevre dostu bir üründür.

Bunu dışında martılardan kurtulmak ya da gelmesini engellemek için martı kovucu cihazlar kullanabilirsiniz.  Sonik ve ultrasonik ses teknolojisi ile üretilen bu cihazlar kuşların sevmediği sesleri çevreye yayarlar. Ancak bu sesleri sadece kuşlar duymaktadır.

 

Martı Kovucu Cihazları Teknik Özellikleri

Çatılarda martı sorunu için kullanılan kuş kovucu cihazlar, kuşun cinsine göre, ürkütücü sesler çıkarmaktadır. Taciz sesleri yırtıcı kuş sesleri kuş ağlama sesi gibi farklı sesleri ortam ultrasonik şeklinde yana bu cihazlar, düşük elektrikle çalışmaktadır. Çatı ve diğer dış mekânlar için kullanımı uygundur. Çevreye yaydığı ultrasonik ses dalgaları insanları rahatsız etmemektedir. Cihazlar kızılötesi hareket algılayıcısı, kuşların alana geldiğini algılayarak hemen devreye girer ve onların sevmediği sesleri çıkarmaya başlarlar. Çevreci bakım ve temizlik gerektirmeyen, bu cihazları kurumsal firmamızdan uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.