E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Güvercin ile   nasıl mücadele edilir

Güvercin ile nasıl mücadele edilir

Vahşi Güvercinler ve  Mücadele Yöntemleri güvercin kovucu yöntemler

Haşere güvercinleri, ulusumuzdaki şehirlerimizdeki bir numaralı zararlı kuştur. Bina sahiplerine her yıl binlerce dolarlık temizlik ve hasar masrafı sağlıyorlar. Binanızdaki güvercinlerden nasıl kurtulacaksınız, bir çeşit güvercin kontrol sistemi içerecektir.

Vahşi Güvercin

Güvercinler genellikle güneş ışığı altında pembe ve yeşil parıldayan boynunda hafif yanardöner tüyler ile gridir. Güvercin ortalama yaşam süresi vahşi doğada 3-5 yıldır. Güvercinler uçurumlarda yuvalanmış olan kaya güvercini soyundan gelir; evcil kuşlar, tüm dünyada vahşi popülasyonları kurdu. Onların atalarından dolayı, şehirlerimizde bulunan güvercinler, bizim binalarımıza toprak, tünek ve yuva için ideal yerler bulmaktadır. Şehir binalarımız kuşlara barınak, yırtıcılardan korunma ve bir besin kaynağı (genellikle kuşları beslemeyi sevenler tarafından verilir) sağlar.

Güvercin Kontrolü Neden?

Güvercinler, bir binaya veya yapıya büyük zarar verebilir ve 60 iletilebilir hastalıklardan herhangi birini taşıyabilir. Kuşlar, binanızda veya yapınızda ikamet etmeye karar verdiklerinde, çok asidik olan ve yapı malzemelerini hızla aşındıracak olan dışkılarını geride bırakırlar. Güvercin dışkılarının oluşması nedeniyle yapıların çökmüş olduğu ve bu durumun yakınlardaki insanlar için tehlikeli bir durum haline geldiği birkaç durum olmuştur. Güvercin dışkısı A.C. birimleri ve havalandırma deliklerinin yakınında kurumaya bırakıldığında, kuru parçacıklar bina havalandırma içine çekilebilir ve binada çalışanlar tarafından solunabilir; Bu ciddi hastalığa yol açabilir.
Güvercin kontrol yönteminde öncelik güvercin popülasyon tespit edilmesi ? Gerçekleri  sorunun gelişimini öğrenmek .

Güvercinler den kurtulmak için nasıl yol izlenmeli ? 

Güvercinleri iniş veya yuvalamadan caydırmak için birçok insani seçenek var. Herhangi bir ürün takılmadan önce herhangi bir kuş pisliği veya yuva malzemesi iyi bir temizleme yapmak önemlidir.

Alışkanlıklarını değiştirmek  yöntemi

1. Güvercin dikenleri veya kuş kafesleri gibi güvercin kontrol ürünlerini, gübreyi, tünelleri veya yuvaları seçmek için seçtikleri bölgeye geri dönmelerini engellemek için güvercinleri engellemek için kurun. Etkilenen bölgelere ulaşılamazsanız, güvercinler yeni bir yere taşınmaya zorlanacaklardır.

2. Kuş teli kuş kondurmaz şiş ;  dikenleri gibi fiziki güvercin kontrol ürünleri, çıkıntılar, kirişler, işaretler, denizlikler, çatılar ve güvercinler üzerinde etkili olan diğer alanlar üzerinde etkilidir.

3. Elektrikli kuş kondurmaz raylar ;  gibi elektrikli palet sistemleri, çıkıntıların ve çatı hatlarının veya estetiğin herhangi bir noktanın tedavi edilmesi için idealdir.

Kuş kovucu jel :  Kuş Kovucu Jel (BİRD FREE), BIRDX Proof Jel (Tüp Kuş kovucu jel)  Kuş Kovucu SIvı Bird-X Bird Stop

Güvercinleri korkutarak kaçırma Korkutma taktikleri

Güvercinler çevrelerinin daha yüksek bir duygusuna sahiptir. Görme ve ses gibi duyularına hitap ederseniz, Sonic (sesli ), Ultrasonik (sesiz)  Bird-K sonik ve ultrasonik güvercin kovucu cihazlar, lazer kuş kovucu cihazlar, kuş kovucu balon  Bird-X Terror-Eyes – Terör Gözü  ve Irri-Tape - İrrite Bandı bird-k  kuş kovucu bant , Prowler Owl – Sinsi Baykuş  gibi ürünleri kullanarak mülkünüzü etkili bir şekilde güvercinleri korkutabilirsiniz.

İnsancıl Kaldırma / Profesyonel Yükleyici

Güvercin sorununuzu çözmek için zamanınız, kaynaklarınız veya uzmanlığınız yoksa, güvercin kontrolünü bir hizmet olarak sunan yaban hayatı ve haşere kontrol şirketleri vardır. Bu profesyoneller güvercin kontrol ürünlerini kurabilir ve temizleme ve insancıl yakalama ve çıkarma gibi diğer hizmetleri sunabilirler.

Hangi ürünün size uygun olduğundan emin değil misiniz? Uzmanlarımız yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Türkiyede güvercin kovucu ve güvercinlerl mücadele de dünya teknolojisi ve ürünleriyle uygulama için Kovmatik uzman ekibiyle iletişime gecebilirsiniz Telefon 0 212 852 24 21 e-posta info@kovmatik.com  Ücretsiz Danışma 0850 390 12 21 iletişime gecebilirsiniz