E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
EN SEVİMLİ KUŞLARDAN BİRİ OLAN GÜVERCİNLER MASRAFLI SORUNLARA SEBEP OLABİLİYOR

EN SEVİMLİ KUŞLARDAN BİRİ OLAN GÜVERCİNLER MASRAFLI SORUNLARA SEBEP OLABİLİYOR

Güvercin Kovucu Cihazlar

 

Güvercinler doğanın dengesine büyük katkısı olan, zararsız kuş türleridir. Ayrıca güvercinler çok insancıl kuş türlerindendir. Doğal ortama ve insanların bulunduğu ortamda güvercinleri her zaman görebiliriz.

 

Güvercinlerin Zarar Verdiği Durumlar

 

Güvercinler bazen çok fazla yaşam alanlarına müdahale edebiliyor. Evlerin balkonlarına tüneyip yuva yapabiliyor, bu yerlere pisleyebiliyor. Güvercin pisliklerinin insan sağlığına birçok zararı vardır. Ayrıca bahçelerde, tarlalarda güvercinler yetiştirilen ürünlerden yiyerek zarar verebilmektedir. Bazı iş yerlerinde, fabrika gibi bacalarına girerek yuva yaparak yangın bile çıkmasına sebep olabiliyorlar. Ev veya iş yerlerindeki doğalgaz kombilerine giren güvercinler doğalgaz zehirlenmelerine sebep olabilir. Bunun gibi birçok durumda güvercinleri yaşam alanlarından, onlara zarar vermeden uzaklaştırmak gerekli.

 

Güvercinlerden Kurtulma Yöntemleri

 

Güvercinlerin tünememesi, yuva yapmaması, bulunduğu ortama zarar vermemesi gibi nedenlerle güvercin kovucu cihazlar kullanılmaktadır. Bunlar arasında sonik ve ultrasonik cihazlarda bulunmaktadır, kuş filesi, kuş kondurmaz raylar, tüneme engelleyici şiş, yırtıcı kuş maketleri, lazerli kuş kovucular ve doğal kuş kovucu ürünler sıralanabilir. Kullanılan bu güvercin kovucu cihazlar asla kuşlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Güvercin Kovucu Cihazlar Nasıl Çalışır?

 

Ultrasonik cihazlarda sadece güvercinlerin duyabileceği yükseklikte ses dalgaları yayarak güvercinlerin bu ses dalgasından rahatsız olup ortamı terk etmeleri hedeflenmiştir. Yırtıcı kuşların diğer kuşları korkuttuğu bilgisi doğrudur. Yapılan hareketli yırtıcı kuş maketleri (baykuş, karga gibi) güvercinlerin korkup o bölgeye yaklaşmamasını sağlar. Firmamızda güvercin sorununuza çözüm olacak daha birçok cihaz bulunmaktadır. Mutlaka bizi ve sayfamızı takip edip bilgi alın.