E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
Fare Nasıl Yakalanır  Farelerle Mücadele şekli

Fare Nasıl Yakalanır Farelerle Mücadele şekli

EVİNİZDE İSTENMEYEN MİSAFİR, FARELER!

Ev ortamında bir anda çeşitli yol veya sebeplerden ötürü haşereler ile karşılaşmak mümkündür. Bu haşereler arasında yer alan ve ruh ve beden sağlığını tehdit eden canlıların başında fare gelmektedir. Öyle fare deyip de geçmeyin, çünkü farelerin farklı birçok çeşidi vardır. Evinize, yaşam alanınıza giren bir fareden kendi yöntemleriniz ile kurtulmak istiyorsanız ilk olarak farenin çeşidini öğrenin. Bunu öğrenmenin ne faydası var demeyin. Çeşidini öğrendiğiniz farenin özelliklerini araştırarak nerden, nasıl geldiğini ve yuvasının nerde olduğunu bulabilirsiniz. Fare nasıl yakalanır?

FARE NASIL YAKALANIR?

Fareler çok hızlı yürüyen canlı sınıfında yer alırlar. Bu canlılar hemen hemen evin tamamını ziyaret eder ve bütün mikroplarını eve bırakırlar. Üstelik fare yalnızca sağlığınızı tehdit etmekle kalmaz, evde ne bulursa kemirebilir. Çalışıyorsunuz ve evinize giren fareler ile mücadele edecek vaktiniz yok, o halde ultrasonik özellikte ki fare kovucu bir cihaz satın alın ve en fazla bir ay sonra haşeresiz evinizde huzurla yaşamaya devam edin.

Elbette ki fareler ile mücadele etmenin doğal yolları da vardır. Fakat farelerin çok hızlı üreyen canlı gurubunda yer aldıklarını da unutmamalısınız. Fare nasıl yakalanır? Farelerin çeşidi ne olursa olsun soğan, sarımsak, nane ve sert kokulu şeyleri sevmezler. Fareyi en çok gördüğünüz alana biraz nane serpmeniz fareyi o alandan uzaklaştırmanıza yardımcı olacaktır.

NE YAPILMALI?

Aklınızda dolaşan Fare nasıl yakalanır? sorularına cevap olarak: Bir kartonun üzerine biraz alçı alın ve alçıyı elinizle yuvarlayın, daha sonra alçı henüz ıslakken ekmek kırıntılarına bulayın, kartonun üzerine bu topları yerleştirdikten sonra hemen yanına bir miktar su koyun, fare ekmek diye yediği alçıdan sonra su içerse eğer alçı içinde donar ve fare ölür.

Fare kovucu Cihazlar  Fakat bunlarla uğraşabilecek kadar vaktiniz olmayabilir, ultrasonik fare kovucu bir cihazı yaşam alanınıza yerleştirin ve fareler geldikleri yere geri dönsünler. Küçük çocuğunuz varsa bile ultrasonik fare kovucu cihazları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çünkü bu cihazların içeriğinde kimyasallara yer yoktur. Bu cihazların fiyatları ise oldukça uygundur. Anında çözmeye çalışmazsanız eğer bir anda evinizde birden fazla farenin olduğunu görebilirsiniz.

Ultrasonik Fare Kovucu Cihazlar

Bu alanda Fare nasıl yakalanır? diye düşündüğünüzde farelerle mücadele etmenin en doğal, en pratik ve en kesin yolu ultrasonik fare kovucu cihazlardır. Pek çok insan bu cihazların etkisine inanmayarak kendi yöntemleri ile çözüm üretmeye çalışır. Fakat fare gibi kemirgen, hızlı hareket eden ve etrafa hastalık saçan bir canlıdan kendi yöntemleriniz ile tamamen kurtulmanız pek mümkün değildir.

Ayrıca evinizi ilaçlatabilir ve ilaçlama işleminden sonra yeniden böyle bir sorunla karşılaşmamak içinde bu cihazı edinmeniz doğru olacaktır. Bu cihaz sayesinde yalnızca evinizde bulunan fareler değil görmediğiniz yani evinizde olan fakat varlığından habersiz olduğunuz haşerelerden de kurtulacaksınız. Teknolojinin gelişmesi sonucunda üretime geçmiş olan bu ultrasonik cihazların hiç bir olumsuz etkisi ya da her hangi bir dez avantajı yoktur. Bütün bunların bilincinde olmalı ve satın almış olduğunuz cihazın kulanım kılavuzunu dikkatlice okumalısınız. 

Fare Nasıl Yakalanır? | Kovmatik yazısından Fare Kovucu ürünlerine bakabilir ya da Kovmatik anasayfasına gidebilirsiniz.