E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
KUŞ UZAKLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

KUŞ UZAKLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Kuş Savar Sistemleri

Kuşlar yaşadığımız her yerde sık sık karşılaşabileceğimiz canlılar arasındadır. Bazı yerlerde kuşların olması zararlı sonuçlar doğurabilir. Bunun içinde kuşlara zarar veremden onların bazı yerlerden uzaklaşması sağlanmalıdır.

 

Kuşların Bulunmasının Sorun Olduğu Yerler

Kuşlar birçok alanda görülebilen zararsız canlılardır. Bazen sürürler halinde bazen ise tek tek uçarak her yere gidebilirler. Evlerin balkonlarına, bağ ve bahçelerde sıklıkla görülebilir. Ayrıca askeri tesislerde, hava alanlarında, enerji santrallerinde, stadyumlarda, golf sahalarında, fabrika alanlarında, depolarda, hastanelerde sıklıkla kuşlarla veya kuş sürüleriyle karşılaşmak mümkündür. Kuşlar genel olarak zararsız canlılardır. Kuşların saydığımız yerlerde bulunması bazen o yerlere bazen kendilerine zarar verebilir. Örneğin elektrik santrallerinde bulunması ciddi kazalara sebep olabilir. Hem santrallere hem de kuşların sağlığına zarar verir. Bu yüzden bu gibi yerlerde kuş savar sistemleri kullanmak doğru olacaktır.

 

 Kuşları Uzaklaştırmak İçin Kullanılan Yöntemler

Kuşlardan onlara zarar vermeden kurtulmak için bazı yöntemler mevcuttur. Elektronik kovucular, doğal kovucular, kuş kovucu, kuş filesi, kuş kondurmaz ve tel gibi sistemlerle kuşları istenmeyen yerlerden kolaylıkla uzaklaştırmanız çok kolay olacaktır.

 

Kuş Savar Sistemlerin Çalışma Prensibi

Kuş file uygulaması kuşları uzaklaştırmak için uygulanan güzel bir sistemdir. Eğer kuş savar sistemleri arasından biri olan kuş file doğru uygulanırsa %100 sonuç alınması mümkündür. Kuş file montajında çelik veya plastik; paslanmaz, çürümez, nem tutmaz, güneşten etkilenmeyen maddeler kullanılır.Diğer bir kuş savar sistem ise kuş şoklama rayı; bu sistem fark edilmesi zor olduğu için ulaşılması zor yerlere monte edilirler. Bu sisteme kuşlar bu raya konduklarında hafif elektrik vererek uzaklaşmalarını sağlar. Yırtıcı hayvan maketleri de bazı yerlerde kullanılmakta ve kuşların o bölgeye gelmesi bu yolla engellenmektedir. Ayrıca özel üretilmiş jel ve sıvılarda tadıldığında kuşların bulundukları yerden uzaklaşmasını sağlayan sistemlerdir. Ayrıca ultrasonik veya sonik cihazlarda kuş savar sistemleri arasındadır.