E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
KARGA KOVUCU YÖNTEMLER NELERDİR?

KARGA KOVUCU YÖNTEMLER NELERDİR?

Karga Kovucu Cihazlar

 

Kargalar insanların yaşam alanlarında sıkıntılı anlar yaşanmasına neden olabilirler. Özellikle de konakladıkları yerde pisliklerini bıraktıklarından dolayı hoş olmayan durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda kargaları onlara zarar vermeden uzaklaştıracak cihazlara ihtiyaç duyulur. Karga kovucu cihazlar çok farklı özelliktedirler ve kişilerin taleplerine göre kargaları başarılı bir şekilde uzaklaştırabilirler.

 

Karga Pisliğine ve Gürültüsüne Son

 

Kargalar doğal yaşam için oldukça önemli hayvanlardır. Ancak kargaların bıraktıkları pislikler ya da oluşan gürültülü ortam insanlar için uygun olmayabilir. Kargaların istilalarından, pisliklerinden ve gürültülerinden korunmak için birbirinden farklı karga kovucu cihazlar kullanılır. Var olan yöntemler arasından biri ya da duruma göre birkaçı kullanılarak kargalar istenilen alandan kolaylıkla uzaklaştırılabilir.

 

Ses ve Lazer Cihazları

 

Kargaları uzak tutmak için kullanılan cihazlar temel olarak ses yayan ya da lazer ışıkları saçan cihazlardır. Sonik kovucu olarak adlandırılan cihazlar farklı frekanslarda yırtıcı kuş sesi çıkarırlar ve kargalar bu sesin geldiği alanı güvensiz bölge olarak algılarlar. O nedenle cihazın kullanıldığı bölgeden uzak dururlar. Bu cihazlar istenilen şekilde programlanabilen ve çeşitli sayıda hoparlörlere sahip olan cihazlardır. Benzer bir cihaz grubu da ultrasonik cihazlardır. Ultrasonik karga kovucu cihazlar insanların duyamayacağı sesler çıkarırlar. Bu sayede kimse rahatsız olmadan kargalar başarılı bir şekilde uzaklaştırılabilir. Lazer cihazları ise kuşların kafasını karıştıran cihazlardandır. Kuşlar lazer ışıklarını tehlike olarak algılarlar ve cihazın olduğu bölgeden uzak dururlar.

 

Zararsız Sıvılar ve Jeller

 

Karga kovucu yöntemler arasında natürel kovucu ürünler de yer alır. Bu ürünler genelde sıvı ya da jel olan ürünlerdir ve kargalara asla zarar vermezler. Sadece kargaların hoşlanmadıkları tatlara ve kokulara sahiptirler. Bu sayede çatılarda, duvarlarda, çimlerde, heykellerde ve daha pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilirler.

 

Tüm Cihaz Seçenekleri ve Önleyici Ürünler

 

Firmamız karga kovucu olan cihazlara ve diğer ürünlere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir adrestir. Tüm kovucu cihazlar ve zararsız natürel ürünler firmamız güvencesiyle siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulur. Bunun yanı sıra kargalar için zararsız olan önleyici ürünler de mevcuttur. Kuş fileleri, tünemeyi önleyen şişler, kargalar için özel yelpazeler, tel şerit, kuş teli ve korkutucu maske balonlar kargaları uzaklaştırmak için oldukça ideal ürünlerdir. Ürünlerin hepsi insan sağlığına ve kargalara zararsızdır. Sizler de kargaların ortaya çıkardığı sıkıntılardan kurtulmak için çevreci çözümler arıyorsanız firmamızı ziyaret edebilir, en ideal yöntemleri belirlemek için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.