E-Çok Ucuz
  BİZİ ARAYIN
  ONLİNE SATIŞ
GÜVERCİN UZAKLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

GÜVERCİN UZAKLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Güvercin Nasıl Kovabilirim?

https://www.e-cokucuz.com/kategori/kus-kovucu-urunler

Güvercin gibi bazı kuş türleri çok fazla yaşam alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Onların o evcil ve tatlı halleri izlemesi huzur veren bir durumdur.  Ama bazı durumlarda ise güvercin ciddi sorun oluşturan bir canlı konumuna gelebiliyor. Peki, güvercin nasıl kovabilirim?

 

Güvercinlerin Sebep Olduğu Olumsuz Durumlar

 

Şehir yaşamının doğadan uzak olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama her ne kadar doğal yaşamdan uzak olsa da kentleşmenin içinde de bazı canlıları sık görmek mümkün. Özellikle güvercinler şehir hayatında insanlarla beraber doğal ortamda gibi yaşarlar. Evlerin balkonlarına yuva kurarlar, klima altlarına üstlerine pislerler. Bazen sıcak buldukları kombi borularında uyumaya çalışırlar. Tabi ki bu durumların bazıları insanların ve de onların zarar görmesine neden olabilir. Mesela baca içinde uyuyan bir güvercin doğalgazın zehrinin atılacağı yolu tıkadığı için o kombinin bulunduğu yerdeki insanların doğalgaz zehirlenmelerine neden olabiliyor. Balkon gibi insanların da sık kullandıkları yerde güvercin pisliği bulunması da herhangi bir temas halinde insan sağlığının olumsuz etkileneceğinin bir göstergesidir.

 

Güvercinleri Uzaklaştırma Yöntemleri

 

Güvercinlerin bu gibi sorunları insanların aklına güvercin nasıl kovabilirim sorusunu getirmektedir. Firmamızda birçok kuş kovucu yöntem mevcuttur. Kuşların bir ortama hiç gelmemsini istiyorsanız uzaklaştırma yöntemleri mevcut. Ama çoktan o ortamı mekân edinmişlerse o zaman yapılacak şey güvercin nasıl kovabilirim sorusuna cevap aramaktır. Güvercinler sürekli bir yeri mekân edinmişlerse orayı terk etmeleri için onların sağlığına zarar vermeyen kuş kovma yöntemleri kullanmak gerekli.  Bunun için lazer ışınları kullanılabilir, ultrasonik veya sonik cihazlar kullanılabilir. Jeller veya spreyler kullanılabilir.

 

Firmamızın Çalışma Prensibi

 

Güvercinlerden kurtulmak tercih edebileceğiniz birçok materyal firmamızda bulunmaktadır. Sizlerle önce sorunun tam olarak ne olduğu analizini yaparız. Daha sonra bunu için hangi yöntemin daha uygun olduğunu tespit edip uygularız.